Print Page | Close Window

Samozaposlena ali sp?

Printed From: Artservis
Category: Priročnik
Forum Name: Zdravstvena in socialna varnost samozaposlenih
Forum Discription: debate o socialnih prispevkih, o porodniški, bolniški, itd.
URL: http://www.artservis.org/forum/forum_posts.asp?TID=188
Printed Date: 21.8.2019 at 01:28

Topic: Samozaposlena ali sp?
Posted By: Aylen
Subject: Samozaposlena ali sp?
Date Posted: 20.3.2006 at 12:41
Zivjo!

Zanima me kaj se bolj splaca bit samozaposlena v kulturi ali sp? V primeru, da ti drzava ne placuje prispevkov, kaksne so dejansko razlike razen v pravni obliki? A se pri obeh mesecno placuje iste prispevke in v isti visini?

Hvala za info.
Lp, A.

Replies:
Posted By: Angelina
Date Posted: 20.6.2006 at 07:55

Pozdravljeni,

Moje mnenje je, da je po novem vsekakor bolje imeti s.p. kot pa biti zasposlen v kulturi. nekako malo širši pojem je to - kar pomeni, da lahko delate še kaj več kot le dejavnost za katero imate status
to pa pomeni tudi več stroškov in nižje davke
prispevki so pa tako fiksni  - le kulturniki imate oderuške davke (akontacijo dohodnine)

poznam par primerov ki so sedaj statuse vrnili in si odprli s.p. in so veliko na boljšem

lep dan...

Posted By: Layla
Date Posted: 05.10.2008 at 17:09

Živjo!

Mene pa zanima, če tole še velja? -  da je bolje biti sp. kot samozaposlen v kulturi?

vem, da so se marsikateri (nekulturniški ali kulturniški) sp.-ji (vsaj nekaj let nazaj) pritoževali zaradi visoke davčne stopnje, pa recimo če je 1 leto bilo veliko dela & prihodkov, drugo leto pa ne, pa je država vseeno pobirala prispevke - mislim da akontacijo dohodnine kot za prejšnjo leto... Ali je zdaj že kaj bolje na tem področju?

Kaj pa če si oz. deluješ v okviru društva? je to še vedno ugodna rešitev ali ne več (menda so poostrili tudi nadzor nad društvi)?

Print Page | Close Window